06.11.2018
Marlena Popis
2 322 wyświetleń

Dekoracje sali weselnej są niezwykle ważnym elementem ślubnych przygotowań. Miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie, powinno wyglądać schludnie, spójnie i elegancko – po prostu pięknie. Starannie dobrane nakrycia stołów, dopasowane ozdoby takie jak kwiaty, świece czy inne dodatki muszą tworzyć piękną kompozycję i nawiązywać do stylu w jakim organizowane jest przyjęcie. Aranżując wygląd sali weselnej zazwyczaj koncentrujemy się na dekoracjach i ozdobach znajdujących się na stołach, czasem dekorujemy również ściany. W całym tym zgiełku przygotowań zapominamy jednak o dekoracji najliczniejszych elementów na sali weselnej, jakimi są krzesła. Umiejętnie udekorowane krzesła stanowią bowiem dopełnienie całości oraz uzupełnienie stylu w jakim przyjęcie weselne jest przygotowywane. Istnieje mnóstwo pomysłów na przystrojenie krzeseł weselnych – od najprostszych po te zupełnie ekstrawaganckie. Krzesła jednak powinny być przede wszystkim eleganckie.
Najprostszym sposobem jest ubranie krzeseł w ładne pokrowce. Takie pokrowce bardzo często zapewnia lokal, w którym organizowana jest uroczystość (zazwyczaj pobiera wtedy opłatę za wypranie tych pokrowców). Można je również wypożyczyć.
Pokrowce na krzesła mogą być zupełnie proste, ale i dodatkowo przyozdobione różnego rodzaju plisami, wiązaniami, przeszyciami, kolorowymi szarfami narzuconymi lub przewiązanymi w kształt kokardy czy ozdobnego supła. Najbezpieczniejszym a zarazem najpopularniejszym kolorem pokrowców jest biel. Biel jest zawsze elegancka i w dobrym tonie. Kolorystyka dodatkowych ozdób na krzesłach powinna nawiązywać do innych dekoracji oraz do ustalonego przewodniego koloru wesela.

Najpopularniejsze motywy dekoracji pokrowców na krzesłach weselnych to:

Kokardy

Niezwykle ważne jest to, aby wszystkie były jednakowe, starannie wykonane i dobrane kolorystycznie, czyli pasujące do całego wystroju i dekoracji sali weselnej.

Szarfy

Najczęściej jako przewieszenie szarfy przez krzesło. Można to zrobić np. przewieszając na skos, wzdłuż lub aby po prostu opadała na

DSC_4524 2

Etykiety

Etykiety, czyli karteczki przypięte do krzesła, stanowią niewątpliwie ciekawą i oryginalną ozdobę. Mogą być w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo je dopasować do stylu w jakim organizujemy przyjęcie weselne. Etykiety dają nam duże pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o tekst na nich zamieszczony. Jako tekst na etykietach możemy zamieścić albo elegancko wydrukowane imiona gości, jakiś zabawny wiersz a także po prostu kilka słów od Pary Młodej dla gości weselnych.

1412186084fc321ece9c10a5c87b75e745741afbe4

Kwiaty

Jeżeli decydujemy się na dekorację krzeseł kwiatami ważne jest, żeby komponowały się z resztą ślubnych dekoracji. Najładniej wyglądać będą małe bukieciki przypięte z boku albo z tyłu do poręczy. Ważne jest, aby nie przesadzić. Jeżeli decydujemy się na przyozdobienie oparć krzeseł kwiatami, należy pamiętać, aby w innych częściach sali weselnej było ich zdecydowanie mniej.
W takiej sytuacji można ozdobić krzesła większymi i bardziej finezyjnymi bukietami. Zamiast bukietów można też umieścić je w małych doniczkach i zawiesić na oparciach. Kwiaty umieszczone w takich doniczkach stanowić będą czarująca ozdobę a goście weselni będą mogli zabrać je później do domu na pamiątkę. Decydując się na jakikolwiek sposób przyozdobienia krzeseł, należy zawsze pamiętać, aby nie przeszkadzały gościom w wygodnym siedzeniu.

DSC_5245

Dodatkowe ozdoby na krzesłach Pary Młodej
Oryginalnym pomysłem jest również dodatkowa dekoracja krzeseł nowożeńców. Można je wyróżnić, ozdabiając je na przykład wianuszkami, oryginalnymi kompozycjami kwiatowymi czy zabawnymi napisami, np. „Mąż i Żona”, „Pan i Pani Kowalscy”, „Nowożeńcy”, „Małżonka i Małżonek”.

Zastanawiając się nad dekoracją krzeseł weselnych warto czasem zupełnie odejść od standardów narzucanych przez lokale weselne i we własnym zakresie zorganizować oryginalne meble zupełnie inne niż te które spotykamy na większości przyjęć weselnych.

Może warto czasem puścić wodzę fantazji i zrobić coś nie tak jak wszyscy ?

13.05.2015
Marlena Popis
639 wyświetleń

Kolor przewodni, kolor dodatkowy, styl kolorystyczny – dziś wesele rozpoczyna się od wyboru stylu, wokół którego będziemy się obracać. Nie wyobrażamy sobie przyjęcia czy stylizacji Panny Młodej, bez wyraźnego ukierunkowania na wybrany odcień. Dziś trochę na temat kolorów dominujących w 2015 r.

czytaj więcej

23.04.2019
Marlena Popis
1 559 wyświetleń

Weselne znaki, tablice, litery to świetny sposób na uatrakcyjnienie ślubu oraz przyjęcia weselnego. Zwracają uwagę, rozśmieszają, a niekiedy wzruszają. Styl znaków może być dowolny, od rustykalnych, ogrodowych, przez eleganckie, aż do romantycznych tabliczek. Wszystko zależy od stylu Waszego przyjęcia oraz upodobań.

czytaj więcej