06.11.2015
Marlena Popis
1 315 wyświetleń

Róża jest symbolem miłości i namiętności. Starożytni Grecy i Rzymianie wiązali róże z Afrodytą i Wenus, boginiami miłości i piękna. Przez setki lat bezsłownie wyznawano nimi uczucia. Dlatego też nie dziwi fakt, iż stała się motywem przewodnim tego przyjęcia.

 

14.04.2015
Marlena Popis
3 656 wyświetleń

Czerwone szpilki, rustykalny mebel, samochód retro. Dziś przyjęcie ślubne musi zapierać dech w piersiach. Musi byś również spójne w każdym elemencie. Przy weselu ogrodowym używamy rustykalnych dodatków. Wesele w pałacu upiększą nam perły. Gdy ślub bierzecie zimą, niech błyszczą kryształki swarovskiego.

Na tej stronie możecie zobaczyć wybrane przez nas inspiracje. Korzystając z dobrodziejstw internetu udało nam się zebrać te najpiękniejsze obrazy.

A który styl najbardziej pasuje do Was?

inspi

 

18.03.2015
Marlena Popis
3 928 wyświetleń

Przyjęcie weselne w zimowej scenerii to z pewnością niezapomniany wieczór, w otoczeniu eleganckiej bieli i kryształów. Jest to świetna alternatywa nie tylko dla stylu baśniowego, ale również glamour.

Miejsce

Idealnym miejscem na organizacje zimowego przyjęcia, będzie np. jasna, przestronna sala balowa w pałacu.

Dekoracje

Dekoracje zimowe powinny tworzyć bajkowy nastrój. Głównymi elementami dekoracyjnymi będą płatki śniegu, sople lodu, białe, delikatne kwiaty oraz kryształy i szkło, które doskonale odbija światło. Kolorem dominującym będzie biel, a jako jej dopełnienie, świetnie sprawdzi się błękit. Na stołach okrytych białymi obrusami, zamiast bukietów kwiatów, gałązki drzew otulone śniegiem i diamencikami iskrzącymi się w świetle świec. Zastawa, najlepiej śnieżno biała, klasyczna ze srebrnymi sztućcami. Fantastycznym uzupełnieniem wesela w stylu zimowym, będą lodowe rzeźby, świece w przejrzystych wazonach ustawionych w różnych częściach sali oraz niebieskie oświetlenie sali.

Suknia ślubna

Decydując się na ślub zimą, musimy pamiętać o okryciu wierzchnim. W przypadku Panny Młodej, będzie to biały płaszczyk, pelerynka lub futerkowa etola. Wybierając suknie powinnyśmy kierować się przede wszystkim typem sylwetki jaki posiadamy. Dlatego też, niezależnie od fasonu sukni na jaki się zdecydujemy, przepięknie podkreślą jej zimową aurę wszelkiego rodzaju błyszczące aplikacji, takie jak kryształki, diamenciki czy perełki naszyte np. na gorset. Ze względu na porę roku, rewelacyjnie sprawdzą się również proste, dopasowane suknie z długim rękawem i delikatną kolią.

 

 

18.03.2015
Marlena Popis
3 892 wyświetleń

Z pewnością większość z nas marzy o weselu zorganizowanym w ogrodzie, w otoczeniu pięknych kwiatów, śpiewu ptaków, na świeżym powietrzu. Przygotowując wesele w ogrodzie możemy puścić wodzę fantazji, organizując na przykład przyjęcie w scenerii niczym ogród z „Alicji w Krainie Czarów”, bądź cofając się do lat 20. w nieco bardziej eleganckim stylu.

Miejsce

Organizując przyjęcie weselne w ogrodzie, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę jaki styl jest nam najbardziej bliski. Jeśli chcemy by wesele miało charakter glamour, idealnie sprawdzi się przepiękny ogród przy pałacu, jeśli zaś chcemy zorganizować wesele w stylu rustykalnym, fantastycznie sprawdzi się nieco surowy ogród np. w stylu angielskim.

Dekoracje

W kwestii dekoracji, kluczową rolę pełni również styl, w którym zdecydujemy się zorganizować wesele.
W przypadku przyjęcia w stylu rustykalnym dominować będą naturalne, surowe, niedoskonałe wręcz formy i materiały. Nie ma tu miejsca na nudę, liczy się chaos i zabawa. Zamiast krzeseł świetnie sprawdzą się drewniane ławy. Stoły pokryte lnianymi obrusami, przyozdobione bukietami z polnych kwiatów i traw, umieszczone w szklanych, kolorowych butelkach lub glinianych dzbanach.. Przymocowane na gałęziach drzew słoiki ze świecami, posłużą nam jako lampiony, które po zmroku, przepięknie oświetlą nam całe otoczenie niczym świetliki.
W odniesieniu zaś do stylu np. glamour czy vintage, dominować będzie bogactwo oraz doskonała jakość tkanin i mebli. Na stołach, bukiety róż i hortensji oraz sznury pereł, okalające szlachetnie zdobione świeczniki. Drzewa i krzewy przyozdobione tysiącem, migoczących światełek sprawią, że tego wieczoru my i nasi goście, poczujemy się jak w bajce.

 

Suknia