styl Art.Deco

Nazwa art deco, oznacza sztukę dekoracyjną. W odniesieniu do architektury, styl ten wprowadził przede wszystkim dyscyplinę i geometrię. Organizując wesele o takiej tematyce, skupimy się głównie na zdobieniach, geometrycznych formach oraz bogactwie towarzyszącemu latom 20. XX wieku. Ważna jest również dbałość o jakość materiałów i ich wykonanie. Przygotowując wesele w stylu art deco bardzo często czerpiemy inspiracje z powieści „Wielki Gatsby” oraz jej ekranizacji.

Miejsce

Miejscem, które idealnie sprawdzi się na organizacje wesela w stylu art deco, będzie sala balowa w pałacu, elegancki hotel lub restauracja. Meble we wnętrzu, powinny być masywne, z drobnymi tylko ornamentami.

Dekoracje

Dekoracje w stylu art deco to przede wszystkim bogactwo i klasa. Doskonałym elementem wystroju będą duże pióra oraz perły zdobiące wnętrze sali i stoły, zaś kolorami przewodnimi: czerń, złoto i biel. Kryształowe żyrandole, fantastycznie dopełnią całą scenerię, a rozproszone przez nie światło, stworzy niepowtarzalną atmosferę. Zastawa stołowa powinna być prosta, z delikatnymi zdobieniami. Kwiatami, które najlepiej oddadzą wytworny charakter art deco i jego dążenie do nowoczesności, będą białe róże i orchidee (storczyki).

Suknia ślubna

Wybierając suknie na ślub w stylu art deco warto zainspirować się kreacjami z lat 20-tych oraz 30-stych. Suknia powinna być długa i dopasowana do sylwetki, skrojona z lejących, najwyższej jakości materiałów. Zdobienia wykonane ze sznurów pereł oraz kryształków. Na głowie, opaska z koronki, delikatnie nasunięta na czoło bądź efektowana broszka np. z piórkiem.