styl vintage

Styl vintage skupia się na łączeniu ze sobą różnych stylów, pochodzących z różnych epok. Przygotowując wesele o tematyce vintage, będziemy posiłkować się głównie miejscami i dekoracjami z dawnych dekad lub stylizowanymi na takie.

Miejsce

Idealnym miejscem na wesele w stylu vintage będą restauracje, których wnętrza stylizowane są na poprzednie epoki.

Dekoracje

Cechą charakterystyczną dla stylu vintage, jest łączenie ze sobą przeciwieństw, zatem dekoracje w stylu vintage powinny łączyć ze sobą zarówno rzeczy stylizowane na dawne epoki jak i te nowoczesne. Głównymi elementami dekoracyjnymi, które idealnie podkreślą charakter tego stylu i wprowadzą nas w jego klimat, będą czarno-białe zdjęcia, ramy z ornamentami zdobiące ściany naszej Sali, oraz perły i wiekowa biżuteria.. W różnych częściach sali poustawiamy lekko podniszczone, skurzane walizki w stylu retro, na których umieścimy szkatułki z naszymi zdjęcia z dzieciństwa. Na stolach szlachetna zastawa stołowa i sztućce w kolorze palonego złota. Jako winietki możemy wykorzystać stare klucze ze zdobieniami, do których przymocujemy karteczki. Oświetlenie sali powinno być ciepłe i niezbyt nasycone.

Suknia ślubna

Suknia w stylu vintage powinna podkreślić naszą romantyczną osobowość. Świetnie sprawdzą się tu proste, koronkowe sukienki z podkreśloną talią. Warto zwrócić również uwagę na ciepły odcień sukni, który będzie nawiązaniem do kreacji pochodzących z dawnych lat, nadając jej tym samym dodatkowej wartości i szlachetności. Jako element biżuteryjny doskonale sprawdzą się tu korale lub broszki w stylu retro.