styl jesienny

Polska jesień to przepiękna pora roku, pełna ciepłych barw. Podczas organizacji wesela w tym klimacie zwracamy uwagę przede wszystkim na otoczenie. Musi nawiązywać do natury, przyrody oraz lasu.

Miejsce

Idealnym miejscem na organizacje wesela w klimacie jesiennym będzie ogród oraz lokale z przewagą drewnianych elementów wystroju wnętrz. Najlepiej w otoczeniu parku lub lasu.

Dekoracje

Dekoracje w stylu jesiennym powinny kojarzyć się z tą porą roku oraz jej darami. Przepiękną ozdobą stołów będą bukiety ze słoneczników i kłosów zbóż umieszczone w wazonach wytłoczonych w dyni, oraz lekko chaotycznie, poukładane obok jabłka, gałązki i liście. Kolorami dominującymi będą różne odcienie brązów, pomarańczy, czerwieni i żółci. Przygotowując przyjęcie w stylu jesiennym, słoiki oraz dynie mogą posłużyć nam za lampiony, a jako winietki możemy wykorzystać np. wysuszone, różnobarwne liście klonu. W wersji glamour, mogą to być np. miniaturowe dynie, pomalowany na złoty kolor, z wygrawerowanymi inicjałami pary młodej oraz przymocowanymi do nich bilecikami.

Suknia ślubna

W trakcie poszukiwań ślubnej kreacji, warto zwrócić uwagę na suknie z długim rękawem. Wczesną jesienią doskonale sprawdzą się rękawy z transparentnych materiałów lub koronki. Sam fason sukni, jest sprawą indywidualną Panny Młodej ponieważ, styl ten nie posiada sztywnych ram nas ograniczających. Kluczową jednak rolę odgrywa jej kolor, który powinien być ciepły, zaś biżuteria i wszelkie aplikacje, w odcieniu złota.